Close

אסיה אולי צדקה ביחס לווירוס הקורונה ומסכות פנים שהצילו על פי מומחים מילונים ויותר

שמלות כלה ומעצבת בגדי ערב פרידרייק ג'ורציג מתאימה בובה לבושה בשמלת כלה בחנות שלה בברלין ביום שלישי, 31 במרץ.

בשבועות הקרובים, אם הם עדיין לא עשויים, סביר להניח שממשלתך תתחיל לייעץ לך לחבוש מסיכת פנים להגנה מפני וירוס קורונוס .

עבור אלה המתגוררים באסיה, הכרזות מסוג זה יהוו הוכחה לטקטיקה שאומצה ברוב האזור מאז תחילת המשבר ונראה כי הועלתה על ידי שיעורי זיהום נמוכים יותר וההכלה של התפרצויות מהירות יותר.
באזורים אחרים בעולם ההודעה הזו עלולה להיות מבלבלת, לאחר שבועות ארוכים של רשויות בריאות הציבור, פוליטיקאים ואנשי תקשורת בטענה שמסכות אינן עוזרות ודוחקות אנשים במקום להתמקד בשטיפת ידיים ובשמירה על התרחקות חברתית.
הטון של טענות כאלה נע בין התנשאות למתוסכלת, כאשר המנתח האמריקני ג’רום אדאמס ציוץ בסוף פברואר – בכל הכובעים – “הפסיקו לקנות מסכות!”
“הם אינם יעילים במניעת הציבור הרחב לתפוס את #Coronavirus, אך אם נותני שירותי בריאות לא יכולים לגרום להם לטפל בחולים חולים, זה מסכן אותם ואת הקהילות שלנו בסיכון”, הוסיף בפוסט שמאז הוצב מחדש. מעל 43,000 פעמים.
באותו שבוע הופיע רוברט רדפילד, מנהל המרכז לבקרת מחלות ומניעה (CDC) בפני מחוקקים . לשאלה אם אנשים צריכים ללבוש מסכות, הייתה לו תשובה ישירה: “לא.”
עכשיו הוא לא כל כך בטוח. ביום שני אמר רדפילד ל- NPR כי ה- CDC בוחן את הנחיותיו ועשוי להמליץ ​​על שימוש כללי במסכה כדי להגן מפני זיהום בקהילה. סביר להניח שזה רק עניין של זמן עד שתחזוקת מסכות אחרות, הבולטת ביותר מארגון הבריאות העולמי (WHO), תעקוב אחריה.

סובב להגנה

אדרין ברץ ‘, מומחה למיקרוביולוגיה מאוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, כתב בחודש שעבר , כי “למרות ששמעת שמסיכות פנים’ לא עובדות ‘, כנראה שלא ראית שום הוכחות חזקות שתומכות בטענה זו. זה לא קיים. “
למעשה יש עדויות להפך הגמור: שמסכות עוזרות במניעת זיהומים נגיפיים כמו המגיפה הנוכחית.
ברץ ‘הצביע על סקירת Cochrane – ניתוח מערכתי של מחקרים שפורסמו בנושא נתון – שמצאו עדויות חזקות במהלך מגיפת SARS משנת 2003 לתמיכה בלבישת מסכות. מחקר אחד שנעשה בהעברת הקהילה בבייג’ינג מצא כי “לבישת מסיכה באופן קבוע בציבור הייתה קשורה להפחתה של 70% בסיכון לתפוס SARS.”
SARS, כמו Covid-19, הוא מחלות נשימה הנגרמות על ידי אותה משפחת נגיפים הנקראת וירוס קורונה.
בעוד SARS התפשטה ברחבי העולם, הגרוע מבין המגיפה התרכז באסיה, ובמיוחד סין היבשתית והונג קונג. את המורשת של חוויה זו ניתן היה לראות כבר בשלב מוקדם של המגיפה הנוכחית, שכן חדשות על התפשטות וירוסים הובילו אנשים ברחבי האזור לחוות מסכות פנים כדי להגן על עצמם.
מההתחלה, הונג קונג וממשלות רבות אחרות באסיה המליצו לאנשים ללבוש מסכות בציבור, בין אם הם מראים תסמיני וירוס ובין אם לא.
למרות התגלגלות העיניים באזורים מסוימים בעיתונות המערבית, ודיבורים על ” האובססיה ” של אסיה למסיכות פנים, נראה כי הטקטיקה תרמה לסייע במניעת ההתפרצות.
טייוואן, דרום קוריאה וסין היבשתית, בכל המקומות בהם נעשה שימוש נרחב במסיכה, ראו הצלחה גדולה יותר במניעת התפרצויות גדולות או שלטונן מחדש ברגע שהן מתחילות, מאשר באירופה ובצפון אמריקה, שם אין להשתמש במסכות או קשה להגיע אליהן.
בשיחה עם CNN אמר איבן האנג, מומחה למחלות זיהומיות בבית הספר לרפואה באוניברסיטת הונג קונג, כי “אם אתה מסתכל על הנתונים בהונג קונג, לבישת מסיכה היא כנראה הדבר החשוב ביותר מבחינת בקרת זיהום.”
“וזה לא רק מוריד את המקרים של coronavirus, זה גם מוריד את השפעת,” אמר. “למעשה, זו עכשיו עונת השפעת, וכמעט ואנחנו לא רואים מקרי שפעת. וזה בגלל שהמסכות למעשה הגנו לא רק מפני קורונווירוס אלא גם מפני נגיפי השפעת.”
בתחילת מרץ היו בהונג קונג רק כ -150 מקרים של הנגיף, למרות היותם בחזית המגיפה מאז שהחלה ולא הציבו רבים מביקורות האוכלוסייה הדרקוניות יותר שנראו במקומות אחרים. העיר ראתה רק עלייה לאחרונה לאחר שאנשים החלו לחזור לעיר מאירופה ומארה”ב .
“על סמך המחקר, מסכות פנים סבירות הרבה יותר לעזור מאשר לפגוע”, על פי ברץ ‘. “אפילו אם זו רק מסכת בד תוצרת בית , אם אתה לובש אותה נכון ונמנע מלגעת בה, המדע מציע שזה לא יפגע בך וסביר להניח שיצמצם את החשיפה שלך לנגיף.”

סתירות חיזקו

בהנחייתו לנגיף הקורונוס, ה- CDC מציין כי הוא מתפשט בעיקר “דרך טיפות נשימה המיוצרות כאשר אדם נגוע משתעל או מתעטש”, אשר “יכול לנחות בפה או באף של אנשים שנמצאים בקרבת מקום או שאולי לשאוף אותם לריאות. “
הסוכנות ממליצה לאנשים שחולים ללבוש מסכת פנים או לנסות בדרך אחרת “לכסות את השיעול ואת התעטשויות”, בעוד שהמטפלים בהם צריכים ללבוש גם מסכת פנים בכל פעם שהם נמצאים באותו החדר.
עם זאת, באותה עצה אמר ה- CDC כי “אינם זקוקים” ללבוש מסכות פנים שאינן סימפטומטיות, והוסיף כי הם “עשויים להיות במחסור ויש לשמור אותם למטפלים”.
וזה מה שהיה כל כך מתסכל ומבלבל עבור אנשים רבים, במיוחד אלה הדוגלים בלבישת מסכות פנים כאמצעי זהירות. ה- CDC, יחד עם ארגון הבריאות העולמי ומספר גורמי בריאות ומומחים אחרים, טוענים במקביל כי המסכות אינן מציעות הגנה בנסיבות רגילות, תוך שהם מציינים כי הן הכרחיות לעובדי בריאות ומטפלות.
עצה מנוגדת זו סייעה ליצור בלבול וללא מעט עוינות כלפי גורמים רשמיים שאנשים הרגישו משקרים להם ומסכנים אותם. היו תשובות רבות לציוץ של אדמס על מסכות בפברואר ושאלו “מדוע המסכות טובות לעובדי שירותי הבריאות אך לא לציבור?”
זיינפ טופצקי, פרופסור למדעי המידע, שכתב בחודש שעבר ב”ניו יורק טיימס “, אמר כי” כדי לסייע בניהול המחסור שלחו הרשויות הודעה שהפכה אותם לא אמינים. “
“מתן הנחיות מלמעלה למטה עם סתירות כל כך ברורות מבטא בדיוק את העובדה שמחסור באמון זה מה שמאחז ומידע שגוי. היא אמרה והוסיפה כי אם גורמים רשמיים היו מודאגים ממחסור, הם היו צריכים לומר זאת על הסף, ולבקש מאנשים לתרום מסכות שהם קנה לבתי חולים, לא טען מלכתחילה שהם לא יעילים.
“כשאנשים מרגישים כאילו הם לא מקבלים את מלוא האמת מהרשויות, למוכרי שמן נחשים וגוזרי מחיר יש תקופה קלה יותר.”

מסכות עובדות

הניסיון להימנע ממחסור במסיכות לעובדי שירותי הבריאות נראה כאילו היה העדיפות העיקרית של הטוענים כנגד השימוש הנרחב שלהם. אך בעוד שהמוטיבציה שעומדת מאחורי זה הייתה אולי טובה, ייתכן שעצות כאלה סייעו בפיזור הנגיף ובכך הוסיפו למספר החולים המדהימים את בתי החולים.
אחת הסיבות שהעניק רדפילד של ה- CDC לשינוי פוטנציאלי בהנחיות לגבי מסכות היא שניתן להפיץ את נגיף הקורונוס כאשר אנשים אינם סימפטומטיים, ולכן כל מי שמכסה את פניהם – כפי שהייתה הנורמה בהונג קונג ואזורים אחרים באסיה מאז ינואר – יכול לעזור לרסן את ההולכה.
עם זאת, הנגיף מתפשט לפני שאנשים חשים בחילה אינו חדשות. זה היה אמור להיות נרחב מאז השבועות הראשונים להתפרצות , והראיות רק התחזקו בחודשים האחרונים.
וגם אם לא היה שידור אסימפטומטי, ללבוש מסיכה אוניברסלית או כמעט אוניברסלית יש את השימושים שלה. כפי שאחרים ציינו , הוראת רק לחולים ללבוש מסכות היא למעשה לבקש מאנשים לשים על עצמם שלט שמזמין פחד ועוינות, ואילו אם כולם לובשים מסכה כשהם בחוץ, יש סיכוי גבוה יותר לחולים לעשות זאת, ובכך להגן על האנשים סביבם. .
יש לתקן את היעדר המסכות וציוד ההגנה האחר בבתי חולים ברחבי ארה”ב ובמדינות אחרות במהירות האפשרית. אך המחסור הזה נגרם כתוצאה מכישלונות מדיניות ונושאי שרשרת האספקה, ולא הפתעה פתאומית על מסכות נייר של 75 סנט על ידי אנשי הציבור המודאגים.
ככל שהראיות הולכות וגוברות לטובת מסכות, עלינו לשאול כמה זיהומים אפשר היה להימנע אם בינואר, במקום לומר שמסיכות לא יועילו, נציגים בכירים ובתקשורת במקום שמפעלים יעלו את הייצור המקומי, בתנאי הנחיות כיצד להכין מסכות בבית , וביקשו ממדינות אחרות לתרום עודפי חומרים?
scroll to top