Close

עיר הוותיקן מגינה על האפיפיור מפני נגיף קורונה, אך גם לא מוותרת על עובדיה

ביום שני פרסמה משרד העיתונות של הוותיקן תמונה רשמית של האפיפיור פרנסיס וראש ממשלת איטליה ג’וזפה קונטה לפני קהל פרטי בו דנו בפנדמיה של קוביד -19 והשפעתה על העולם, כך לפי ממשלת איטליה. דובר.

מה שהכי מספר את התצלום לא היה מראה הדאגה על פניהם של המנהיגים – זו הייתה העובדה שהגברים נראו עומדים קרוב יותר זה לזה מאשר מטר אחד (מטר) המוכתב על ידי נורמות התרחקות חברתיות עכשוויות. בחלקים של אירופה.
עיר הוותיקן היא מקום מושבה של הכנסייה הקתולית והיא הייתה מדינה ריבונית באמצע רומא מאז שנת 1929. יש בה 605 תושבים, כולם עם דרכון של עיר הוותיקן ונמצאים מחוץ לתחום השיפוט של איטליה. ובעוד שרומא ושאר איטליה מטילים חוקים מרחיקים על הרחקה חברתית, דיווחים רבים בעיר הוותיקן מציעים כי הכס הקדוש עושה הרבה פחות משאר איטליה כדי לעצור את ההתפשטות.
חלק מתושבי מדינת העיר מוגנים בקפידה – האפיפיור פרנסיס, בשנות ה -80 לחייו עם ריאה פגועה כתוצאה מזיהום בשנות ה -20 לחייו, ניסה פעמיים שלילית לגבי נגיף הנגיף החדש. בלשכת העיתונאים של הוותיקן נמסר כי הוא מרוחק מכל מי שאולי סובל את הנגיף, והוא לוקח את ארוחותיו ברובע הפרטי שלו ומשתמש בחיטוי ידיים לפני ואחרי פגישה עם אורחים.
אולם אמצעי הזהירות נראים הרבה יותר רפויים עבור עובדי הכנסיות הנמוכים בשורות. קהילת הוותיקן לתורת האמונה הודיעה לעובדים להגיע למשרד כדי להימנע ממסמכים, תיקים וארכיונים לעזוב את המשרד, כך אמר עובד אחד לסוכנות הידיעות אי.פי. בשבוע שעבר. משרדים אחרים, כמו Fide Propaganda, מחייבים את עובדיהם להיכנס פעמיים בשבוע מאותה סיבה.

קציני משטרה איטלקיים עומדים על המשמר בכיכר סנט פיטר הסגורה בוותיקן.

גורם שחי בתוך עיר הוותיקן סיפק ל- CNN תמונות של חניונים מלאים ותורים ארוכים של מכוניות מחוץ לשערי סנטה אנה הראשיים של הוותיקן, מלאים בעובדים הממתינים להגיע לעבודה.
המקור אמר ל- CNN כי רבים מהנכנסים לוותיקן נמצאים שם כדי לקנות בסופרמרקט ובבית המרקחת הפרטי, דבר שמקשה על תושביה לקנות לעצמן קניות.
המקור שלח גם תמונות של נזירות המתגוררות במנזרים מחוץ לעיר הוותיקן בתור בסופרמרקט ובבתי המרקחת של הוותיקן, למרות התפרצויות מאושרות בשתי כיתות רומיות. אין סורקים תרמיים והחנויות אינן דורשות פטרונים ללבוש מסכות או כפפות, אם כי רבים כן.
לעומת זאת, ממש מחוץ לחומות הוותיקן, כל העיר רומא נמצאת בנעילה מאז 10 במרץ וכל העבודות הלא חיוניות נאסרו. מי שמתריס נגד הנעילה עומד בקנסות של עד 3,000 אירו. מי שנוסע בעיר רומא לעבוד בתוך עיר הוותיקן נדרש לשאת מכתב בו נכתב כי עבודתו חיונית.
בלשכת העיתונות של הוותיקן אישרו כי האפיפיור עדיין מקיים ישיבות וקהלים פרטיים. רבים ממשרדי הכס הקדוש פועלים עדיין במדינת העיר הריבונית. אולם חוסר הנעילה משדר מסר סקרן, במיוחד בהתחשב בכמרים הקשישים השולטים באוכלוסייה בתוך החומות. שישה מקרים אושרו עד כה בוותיקן.
אף כי רק מספר קטן של מקרים אובחנו, בעיר הוותיקן יש בין התופעות הגבוהות ביותר לנפש.
תושבת עיר הוותיקן גם אמרה ל- CNN כי משמרות שוויץ, המשמשות כצבא דה-פקטו של מדינת העיר, נאמר להן כי אינן יכולות ללבוש מסכות כדי “לא להנחיל פחד” לתושבים אחרים.

משמרות שווייץ עומדות בשער כניסה לוותיקן במהלך הנעילה באיטליה.

“אני צופה ברכבים שעושים קו מחוץ לעיר הוותיקן ומחכה לעבור בדיקות ביטחוניות של משמרות שוויץ לפני שהנהגים שלהם צריכים לתייג במשרדים”, כותב המקור.
“או אולי הם פשוט קופצים כדי לאסוף כמה דברים מהסופרמרקט או מבית המרקחת. הנורמליות עוצרת נשימה. מטופשת עוצרת נשימה, כמו שכל אדם שנכנס ברכב או ברגל, נושם בצורה מסוכנת לשומרי שוויץ הצעירים ואז שוב כאשר הם עוברים את נקודת האבטחה השנייה של הותיקן, הז’נדרמים שאיש מהם אינו חמוש בכפפות או אפילו במסכת פנים, קל וחומר סורק תרמי. “
שני כוחות הביטחון חיים בצריף משותף בתוך הוותיקן. “התפרצויות ההמונים האחרונות במתחמים הרומית צריכות להיות אזהרה, אך עד כה זה לא נשמע”, אומר הגורם.

האפיפיור מעביר את ברכתו מתוך הספרייה האפוסטולית בוותיקן ב -15 במרץ.

התושב התלונן בפני בעלי המניות הגבוהים כי חוסר הנעילה מכניס את האפיפיור פרנסיס וגם את האפיפיור בנדיקטוס השישה עשר לסכנה בגלל גילו המתקדם והפגיעות הפוטנציאלית שלו אם היה נדבק בוירוס הקורונאווי. אולם לעת עתה, המקור מחשיב את בנדיקטוס כ”האדם הבטוח ביותר בעיר כולה “- בלי שהמבקרים רשאים להיכנס אליו או לצאת ממנו.
הגורם גם אומר כי בעוד שמאסה אסורה מחוץ לחומות עיר הוותיקן, ישנם המונים קבועים המוחזקים לתושבים ולעובדים בתוך בזיליקת פטרוס הקדוש, הסגורה לקהל הרחב. תושבים רשאים גם לשוטט בכנסייה ולהתפלל בקפלות.
ביום שני דיווח העיתון “לה סטמפה” האיטלקי כי הוותיקן הזמין 700 ערכות מבחן קוביד -19. משרד העיתונות של הוותיקן לא אישר את הסיפור.
בשבוע שעבר עמד האפיפיור פרנסיס לבדו באמצע הכיכר של פטרוס הקדוש כדי לשאת תפילה יוצאת דופן של אורבי ואורבי “כדי להגיב למגיפה”, למרות שהוא לא מתרגל בכל מה שהוא מטיף בחצר האחורית שלו.
scroll to top